Yatay Sondajcı

Yatay Sondaj Ekipmanlarında Aşınma ve Yıpranma

yataysondaj

(HDD) Yönlendirilebilir yatay sondaj delme makine ve ekipmanlarının sahipleri ve operatörleri, takımlarının kondisyonunu korumanın öneminin farkındadır. Bakımlı (HDD) yatay sondaj makine ve ekipmanları daha iyi performans gösterir, daha üretkendir ve arızalanma olasılığı daha düşüktür.

Açıkçası, yönlendirilebilir yatay sondaj delgi makinelerinde en büyük sorun aşınma ve yıpranmadır. Koşullar ne kadar zor olursa ve ne kadar uzun süre kullanılırsa, başarısızlık riski de o kadar artar. Tünel açma ve boru çekme sırasındaki arızalar sondaj deliği boyunca uzanan takımın birçok yerinde meydana gelebilir. Bu nedenle, ekipman filonuzu yönetmek için üç prensipli bir yaklaşımı tavsiye ediyoruz.

Yatay Sondaj Başlıklarını İnceleyin

Bu basit bir görev gibi gözükebilir, ancak her kullanımdan sonra ve bir sonraki kullanımdan önce takımları incelemek başarılı ve sorunsuz bir genişletme için kritik önem taşır. Ön kontroller, (HDD) yönlendirilebilir yatay sondaj ekipmanlarının sondaj deliğinde kaybolmasını önler. Her delikten sonra, ekipmanlar tamamen yıkanmalı ve sürekli olarak temiz muhafaza edilmelidir. Bu, bakımlar sondaj başlıklarını iyileştirecek, aynı zamanda sıvı portlarını kurutabilecek ve tıkayabilecek çamur veya katkı maddelerini de ortadan kaldıracaktır.

Yatay Sondaj Görseller

Yatay Sondaj Başlıklarına Bakım Yapın

Tüm eksik, çatlak, hasar görmüş ve yüksek oranda aşınmış kesicileri değiştirmek için vakit ayırın. Kesme dişlerinin ve karbürün koyulması, bir "sistem" olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır. Eksik kesiciler, bitişik dişlerdeki veya aletin diğer alanlarındaki tork yükünü arttırır, bu da genişletme başlığının etkinliğini aşağı çeker ve tüm (HDD) yatay sondaj deliğini tehlikeye sokabilir.

Başlığın gövdesindeki daha küçük çatlaklar taşlanabilir ve kaynaklanabilirken, daha büyük veya daha derin çatlaklar onarılamaz ve genişletme başlığının değiştirilmesi gerekir. Her delgi işleminden sonra başlığın döner kısmını temizleyin ve yağlayın. Mümkünse başlıkları kapalı ve su geçirmez bir alanda saklamak her zaman en iyisidir.

Yatay Sondaj Başlıklarını Onarın

Yatay sondaj başlıkları ve diğer ekipmanlarınızın onarımları veya yenilenmesi için yetkili servislerden destek alınız.

Benzer Yayınlar